Articles, Tagged With “One Thing”

LitigationOpowiem wam dziś prawdziwą stronę pracy jako prawnik w oddziale topowej międzynarodowej kancelarii w Warszawie. Dziś w Irlandii jest “alcohol ban” – od północy nie można kupić nigdzie alkoholu, nie można go też publicznie spożywać. Nie można też zapominać takim typie studenta, którego podejście do studiów jest nijakie. Wiedza jest u nich czymś ulotnym (jak wodór), że na 5 semestrze nie wie jak wygląda funkcja kwadratowa.

Vendor due diligence is basically conducted by a goal enterprise before a sale or partnership. Just like customer due diligence is focused on serving to monetary institutions perceive and acknowledge their identities as well as gain an understanding of the laundering threat they current, vendor due diligence provides the same type of information about firms. It specifies the nature of the enterprise and the risk involved in financial crime.

Zaraz mi pewnie powiesz, że to przez oszalały socjalizm, podwyżki podatków i radykalny spadek wolności gospodarczej. Pudło. To właśnie w latach 70, czyli początkach tej dysproporcji radykalnie obcięto podatki Financial freedom też urosło , z 7.6 w 1970r do 8.6 w 2000.

Ale zastanawia mnie jedno. Skoro taki hajs się na tym klepie, a ludzie schodzą na zawał to nie lepiej po paru latach ciężkiej pracy odpuścić? Hajs na koncie będzie i można się przebranożowić albo żyć za zarobiony hajs. W krajach z wysokimi nierównościami najtrudniej wyrwać się z biedy W tych krajach elastyczność zarobków ojca w stosunku do zarobków syna jest najniższa. W skrócie: twój stary był biedny? Ty też będziesz.

I jeszcze jedno, taki pluso-minus – nie było żadnej prezentacji multimedialnej. Na subject speak studiach opowiadał właśnie ten kurs leader oraz studentka tego kierunku. Z jednej strony mało profesjalnie oraz wizualnie to wyglądało, z drugiej strony widać było, że byli skupieni na nawiązaniu kontaktu z kandydatami, każdego z nas się zapytano motywację, dlaczego chcemy studiować ten kierunek, oraz chętnie odpowiadali na wszystkie nasze pytania.